knizna budka
  • piatok: 22. decembra 2023

Knižná búdka pre občanov obce Lemešany a Drienov

„Knihy sú najtichším a najstálejším priateľom. Sú najprístupnejším a najmúdrejším poradcom a najtrpezlivejším učiteľom.”

– Charles William Eliot

Hovorí sa, že knihy sú univerzálnym darčekom a že knihou sa nedá nič pokaziť. Preto sme sa v našom občianskom združení HASAM rozhodli darovať knihy hneď celej obci. Konkrétne knižnú búdku, ktorá funguje na princípe: „požičaj a vráť alebo vymeň“. Búdku sme umiestnili v dvoch obciach, v Lemešanoch a v Drienove na autobusových zastávkach.

Budeme radi, keď si pri čakaní na autobus skrátite čas čítaním. V rámci našej organizácie sa snažíme o vzdelávanie dobrovoľníkov, ktorí vychádzajú z detí a mládeže našich obcí. Takže je pre nás dôležité pestovať lásku ku vzdelávaniu, čítaniu a knihám ako takým. Knižná búdka je jednou z možností, ako sa k tomu cieľu priblížiť.

Búdka má slúžiť všetkým obyvateľom, preto vás prosíme o šetrné zaobchádzanie. Obsahuje štartovací baliček kníh, ktoré pokojne dopĺňajte a vymieňajte. Zároveň si vás dovoľujeme upozorniť, že búdky sú snímané kamerovým systémom.

Ďakujeme za spoluprácu starostom a obecným zastupiteľstvám, že nám inštaláciu umožnili a boli naklonení tejto myšlienke, taktiež ďakujeme ochotným zhotoviteľom za ich čas pri výrobe a transporte a napokon aj darcom, ktorí úvodný balíček kníh venovali.

Do sčítania, priatelia!