Športuj ako hasič
  • pondelok: 15. mája 2023

Organizujeme detskú súťaž

Srdečne pozývame všetky deti na súťaž „Športuj ako hasič“, ktorá sa bude konať 10.06.2023 so štartom o 9:30 hod. v Lemešanoch. Súťažiť môžu dievčatá i chlapci vo veku 4-12 rokov.

Propozíciehlavné podmienky súťaže, rozpis disciplín, súťažný poriadok

Registrácia (nutná!) z dôvodu max. kapacity (20 tímov): https://lnk.sk/sc17

Registračný poplatok (v hotovosti pri prezentácii tímu): 3 € / súťažiaci – v cene poplatku je zahrnuté občerstvenie, pitný režim a účastnícka medaila pre každého súťažiaceho.

Prezentácia súťažiacich (v deň súťaže) – vedúci tímu predloží vyplnenú súpisku športového tímu a každý súťažiaci predloží:
– preukaz poistenca/občiansky preukaz, (stačí kópia)
– podpísaný súhlas s účasťou maloletého na súťaži

 

Základné informácie:

Súťaží trojčlenný tím – veliteľ a 2 členovia v 4 kategóriach: dievčatá/chlapci 4-7 rokov a dievčatá/chlapci 8-12 rokov. Zmiešané družstvá sú povolené, no zaradené budú do kategórie chlapci. Veková kategória sa určuje podľa najstaršieho súťažiaceho v tíme.

Ustrojenie: Tím súťaží (podľa možnosti) v jednotnom športovom oblečení, ktoré zakrýva kolená a lakte. Nevyhnutnosťou je prilba, halová obuv (s bielou podrážkou) nezanechávajúca šmuhy a pevná športová obuv na vonkajšie ihrisko.

Disciplíny: Tímy súťažia v 3 disciplínach: Zručnosť-Rýchlosť-Vedomosť. Športové disciplíny v sebe kombinujú aktivity inšpirované hasičským športom.

Disciplína „Zručnosť“ v sebe zahŕňa tímové súťaženie v disciplínach kombinujúcich manuálne zručností, hrubú motoriku a pohybovú obratnosť. Zjednodušene sa aktivita dá pripodobniť člnkovému behu, avšak na každom stanovišti bude preverovaná okrem obratnosti aj manuálna zručnosť a vytrvalosť. Každý člen súťažného tímu bude zodpovedať za svoju časť trate, avšak navzájom musia kooperovať a pomáhať si.

Disciplína „Rýchlosť“ zahŕňa bežecké rýchlostné disciplíny, ktoré kombinujú atletické spôsobilosti s hasičskou zručnosťou na princípe štafetového behu.

Keďže v športe je dôležitý nielen fyzický tréning, ale aj tréning mentálny, treťou súťažnou disciplínou “Vedomosť” bude preverovanie vedomostí z oblasti požiarnej prevencie, sebazáchovy a prvej pomoci aktivizujúcou formou.

Športuj ako hasič
#hashtags